Połajewo - Parafia pw. św. Michała Archanioła - 14-15.04.2015

Z parafii pw. św. Mikołaja w Ryczywole peregrynujący obraz został przewieziony do parafii św. Michała Archanioła w Połajewie, gdzie proboszczem jest ks. kanonik Henryk Mucha.

O godz. 17.00, po wspaniałym przywitaniu przez licznie zgromadzonych wiernych, wprowadzono obraz do przepięknego kościoła, w którym znajdują się  malowidła poznańskiego artysty plastyka Henryka Kota.

O godz 17.30 rozpoczęła się Msza św., podczas której małżonkowie Maria i Bogdan Garsteccy, rodzice księdza Piotra pochodzącego z tej parafii, przewodniczą odnowieniu przyrzeczeń małżeńskich oraz zawierzają rodziny św. Józefowi.

Do godz. 21.00 trwała modlitwa indywidualna przed obrazem św. Józefa.

W godzinie Apelu Jasnogórskiego młodzież przedstawiła program śpiewno-poetycko-modlitewny przygotowany pod kierunkiem ks. Wikariusza Zbigniewa Siminiaka.

Rankiem następnego dnia wierni zgromadzeni w świątyni odśpiewali Godzinki ku czci św. Józefa.

Przed południem sprawowana była Msza św. w intencji chorych, starszych, samotnych i cierpiących członków parafii, podczas której ks. Proboszcz zawierzył ich św. Józefowi i odprawił nabożeństwo w intencji rodzin chrześcijańskich.

O 13.00 kościół wypełniony został przez dzieci, które przyszły na spotkanie ze św. Józefem. Matki że swymi maleństwami w wózkach, przedszkolaki, uczniowie i uczennice szkoły podstawowej niczym mali pastuszkowie zamienili świątynię w Grotę Betlejemską z Jezusem, Maryją i św. Józefem. Modlitwom i śpiewom nie było końca. Potem przyszedł czas na indywidualną kontemplację w ciszy.

W godzinie Miłosierdzia Bożego miało miejsce nabożeństwo do św. Józefa, a po nim rozpoczęła się Msza Święta na pożegnanie obrazu z aktem zawierzenia parafii św. Józefowi dokonanym przez ks. Proboszcza Henryka Muchę. Uroczyste Te Deum zakończyło czas nawiedzenia obrazu w tej parafii.

Wybrana i przygotowana wcześniejszych rodzina odczytała modlitwę dziękczynną za nawiedzenie parafii przez św. Józefa w jego świętej ikonie.

Po okadzeniu obrazu, strażacy ponieśli go na ramionach i włożyli do samochodu-kaplicy. Tłumnie zgromadzeni wierni podjęli śpiew inwokacji: Święty Józefie, Patronie nasz... i z modlitwą na ustach pożegnali św. Józefa, który odjechał do parafii św. Andrzeja Apostoła w Boruszynie.

Niezwykła była gorliwość wiernych i staranie ich duszpasterzy, aby  godne przygotować uroczystość na nawiedzenia.

Niech św. Józef, Głowa Najświętszej Rodziny, wyprasza całej społeczności wiernych parafii obfite Boże błogosławieństwo. Niech ma w swojej opiece Czcigodnego ks. proboszcza i ks. wikariusza.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=3}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD