Czarnków - Parafia pw. św. Marii Magdaleny 19-22.04.2015

O godz. 17.30 obraz przyjął kościół filialny w Romanowie będący na terenie parafii pw. Marii Magdaleny. Jest to kościół po protestancki. Po przywitaniu obrazu przez ks. proboszcza Krzysztofa Sobkowiaka, dziekana dekanatu czarnkowskiego oraz odprawieniu Mszy św. wierni pozostali na indywidualnej modlitwie.

Następnego dnia o godz. 9.30 obraz został przewieziony do kościoła parafialnego, w którym czas nawiedzenia świętej ikony zbiegł się z rekolekcjami parafialnymi.

O godz. 10.00 odbyła się Msza św. z udziałem członków Żywego Różańca. Po niej aż do godz. 17.00 wierni mieli możliwość indywidualnego spotkania ze św. Józefem.

Wieczorem zostały odprawione dwie Msze św.: pierwsza zgromadziła kandydatów do bierzmowania, a druga ojców rodzin.

Od godz. 19.30 do 21.00 czuwanie modlitewne przy obrazie prowadziła grupa: Przymierze Miłosierdzia.

21 kwietnia, we wtorek, o godz. 10.00 podczas Mszy św. z udziałem chorych, samotnych i cierpiących oprócz zawierzenia ich św. Józefowi odbyło się także odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

Podobnie jak poprzedniego dnia wierni mieli możliwość indywidualnej modlitwy oraz uczestniczenia we Mszy św. o godz. 17.00 z udziałem dzieci i ich rodziców.

O godz. 18.30 odbyła się Msza św. z udziałem rzemieślników. Kolejny dzień nawiedzenia zakończyło czuwanie modlitewne prowadzone przez młodzież.

22 kwietnia, we środę, w ostatnim dniu rekolekcji o godz. 10.00 sprawowana była Eucharystia z udziałem grupy: Apostolstwa Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

Od 11.00 do 16.00 odbyło się indywidualne czuwanie modlitewne przed obrazem św. Józefa.

Tegoż wieczoru odbył się różaniec rodziców w intencji ich dzieci oraz Nowenna do św. Józefa i pożegnanie obrazu przez ks. proboszcza, ks. wikariuszy oraz jedną z par małżonków obecnych na nabożeństwie dziękczynnym za nawiedzenie obrazu.

Przy licznie zgromadzonych wiernych żegnających obraz św. Józefa święta ikona wraz z Ojcem kustoszem Stanisławem Plewą OCD i ks. proboszczem opuściła tę parafię i udała się do sąsiedniej w Czarnkowie pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Niech św. Józef, niezawodny nasz patron w niebie, wspomaga całą parafię św. Marii Magdaleny w Czarnkowie.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=8}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD