Czarnków - Parafia pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana 22-23.04.2015

We środę wieczorem obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana, w której proboszczem ks. Paweł Morasz. Po pięknym i nabożnym przywitaniu świętej ikony przez ks. proboszcza i licznie zgromadzonych wiernych przed kościołem wizerunek św. Józefa został uroczyście wniesiony przez asystę parafialną do świątyni. Ks. proboszcz po odczytaniu Ewangelii odmówił modlitwę przywitania, a następnie przewodniczył Eucharystii i wygłosił okolicznościowe kazanie.

Zgromadzeni ojcowie i matki odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Wierni różnych stanów i grup wiekowych bardzo starannie przygotowali liturgię słowa i oprawę muzyczną. Na zakończenie Mszy św. wybrana para małżeńska dokonała zawierzenia wszystkich rodzin w parafii św. Józefowi, odczytując przygotowany na tę uroczystość akt – modlitwę.

Do późnych godzin wieczornych wierni mogli indywidualnie modlić się przed obrazem św. Józefa.

Następnego dnia o godz. 10.00 Ojciec Stanisław Plewa OCD, kustosz peregrynacji, odprawił Mszę św., podczas której chorzy, starsi i cierpiący parafianie mogli przyjąć sakrament namaszczenia udzielany przez ks. proboszcza i ojca kustosza.

Nabożeństwo pożegnania św. ikony, które miało miejsce tegoż dnia wieczorem poprzedziła indywidualna modlitwa wiernych do św. Józefa w peregrynującym obrazie. Ks. proboszcz wraz z ojcem kustoszem przewieźli wizerunek św. Józefa do parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubaszu.

Niech św. Józef modli się za wiernymi parafii Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana i ich pasterzami.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=9}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD