Kamionna - Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny - 17-19.05.2015

W niedzielę o godz. 17.15 obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Kamionnej.

Gospodarz parafii ks. proboszcz Rafał Jarmuż wygłosił Ewangelię, a następnie odmówił modlitwę przywitania św. ikony. Po przywitaniu wierni odśpiewali Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny i rozpoczęła się indywidualna modlitwa przed obrazem św. Józefa do późnych godzin wieczornych.

Rankiem, zarówno w poniedziałek jak i we wtorek wierni rozpoczynali dzień od śpiewu Godzinek ku czci św. Józefa. Ks. proboszcz nie tylko zadbał o to, aby parafianie otrzymali teksty tych pieśni, ale i sam w nich uczestniczył.

Przed południem o godz. 11.00 przy obrazie św. Józefa zebrały się na modlitwę dzieci ze szkoły podstawowej.

O godz. 15.00 parafianie wraz z ks. proboszczem i ojcem kustoszem Stanisławem Plewą OCD odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz odśpiewali litanię Maryjną.

Następnie uczciły św. Józefa dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Wieczorem o godz. 18.00 ks. proboszcz i ojciec kustosz celebrowali Najświętszą Ofiarę, podczas której miało miejsce odnowienie ślubowań małżonków przybyłych na tę uroczystość. Ks. proboszcz wygłosił okolicznościowe kazanie, młodzież grała na instrumentach i śpiewała pieśni, a para małżonków odmówiła modlitwę-akt zawierzenia rodzin św. Józefowi.

We wtorek o godz. 10.00 ojciec kustosz odprawił Mszę św. dla osób starszych, chorych i cierpiących, podczas której kapłani udzielili sakramentu namaszczenia wiernym pragnącym do niego przystąpić. Na zakończenie Eucharystii przedstawiciele wiernych w imieniu wszystkich chorych w parafii odmówili akt zawierzenia się św. Józefowi.

O godz. 15.00 została odśpiewana Koronka do Bożego Miłosierdzia, która prowadził ks. proboszcz. Następnie zgromadzeni uczestniczyli w nabożeństwie do św. Józefa, na którym również obecny był pasterz wspólnoty i ojciec kustosz.

Po indywidualnej modlitwie odbyło się nabożeństwo pożegnania obrazu św. Józefa podczas którego ks. proboszcz zawierzył parafię św. Józefowi, a wybrana para małżeńska odmówiła modlitwę dziękczynną za nawiedzenie parafii przez św. Józefa peregrynującego w świętym wizerunku.

Niezwykle starannie i pięknie został przygotowany śpiew podczas Mszy św. i nabożeństw. Ks. proboszcz, wykorzystując swój talent muzyczny, nauczył wiernych wielu pieśni ku czci św. Józefa. Wielkie uznanie należy się Gospodarzowi parafii, który tak bardzo zaangażował się w przygotowanie całej liturgii czasu nawiedzenia obrazu św. Józefa w tej Wspólnocie wiernych.

Niech św. Józef, podpora rodzin, i Niepokalana Maryja Panna wypraszają Boże błogosławieństwo i wszelką pomyślność dla ks. proboszcza i Wspólnoty, której przewodzi.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=26}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD