Szamotuły - Parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa - 29-30.06.2015

W poniedziałek 29 czerwca 2015 r. o godz. 21.00 na prośbę dziekana dekanatu szamotulskiego, a zarazem kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia ks. kanonika Mariusza Marciniaka peregrynujący obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w Sanktuarium będącym jednocześnie kościołem parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa. Na święty wizerunek oczekiwał przed Sanktuarium jego kustosz, ks. kleryk oraz jeden parafianin.

Przenieśli oni świętą ikonę z samochodu-kaplicy do Bazyliki, a po drodze dołączył do nich ks. wikariusz Michał Nowak.

Po ustawieniu obrazu w prezbiterium, w obecności zgromadzonych wiernych, ks. proboszcz wygłosił stosowny fragment Ewangelii i własnymi słowami przywitał święty wizerunek. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Następnie rozpoczęła się Eucharystia, która sprawował ks. neoprezbiter Bartłomiej Dolata, podczas której cała parafia została powierzona opiece św. Józefa.

Następnego dnia o godz. 9.00 ojciec kustosz odprawił Mszę św. z udziałem osób starszych, samotnych i chorych oraz wygłosił okolicznościowe kazanie. Przedstawiciele zebranych na Eucharystii przeczytali modlitwę-akt oddania cierpiących parafian św. Józefowi.

Po zakończeniu Mszy św. wierni przez pewien czas modlili się przy świętej ikonie, po czym o godz. 10.15 została ona przeniesiona przez kustosza Sanktuarium oraz osoby świeckie do samochodu-kaplicy w asyście garstki wiernych.

Dziękujmy Bogu, że chociaż dwie parafie z całego dekanatu szamotulskiego: parafia pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa oraz parafia Świętego Krzyża w Szamotułach zechciały zaprosić św. Józefa w peregrynującym obrazie. W Szamotułach gościł on jedną dobę.

Niech Niepokalane Serce Maryi i Przeczyste Serce Świętego Józefa wyprasza potrzebne łaski duszpasterzom i wiernym powierzonym ich pieczy.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=63}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD