Biezdrowo - Parafia pw. Świętego Krzyża i św. Mikołaja 25-26.05.2015

Dnia 25 maja 2015 r. obraz św. Józefa przybył do parafii pw. Świętego Krzyża i św. Mikołaja w Biezdrowie o godz. 17.00.

O godz. 17.45 święty wizerunek procesyjnie został przeniesiony spod plebani do kościoła przez grupę wiernych, którą prowadził ks. proboszcz Stanisław Wawrzyniak w asyście ks. kanonika Henryka Korczyńskiego z Lutomia i ojca kustosza Stanisława Plewy OCD.

Po przywitaniu obrazu przez ks. proboszcza ojciec kustosz przeczytał list papieża Franciszka błogosławiącego wszystkim uczestnikom peregrynacji. Następnie ks. proboszcz odprawił Mszę św. i wygłosił okolicznościowe kazanie. Na zakończenie ks. proboszcz zawierzył rodziny św. Jozefowi w specjalnej modlitwie-akcie.

W godzinach wieczornych odbyło się spotkanie młodzieży ze św. Józefem, które prowadził ks. proboszcz.

Następnego dnia przed południem ojciec kustosz odprawił Eucharystię dla osób starszych i chorych oraz wygłosił słowo Boże. Po kazaniu miało miejsce udzielanie sakramentu namaszczenia, którego dokonał ks. proboszcz z ojcem kustoszem. Na zakończenie Eucharystii pasterz parafii odmówił modlitwę-akt, zawierzając chorych, starszych i cierpiących parafian opiece św. Józefa.

O godz. 15.00 wierni odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej ks. proboszcz odprawił Msze św. na zakończenie peregrynacji obrazu i zawierzył całą parafię św. Józefowi.

Po Mszy św. odczytał modlitwę dziękczynną za nawiedzenie i wraz z wiernymi i ojcem kustoszem odprowadził obraz do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef Opiekun Rodzin i Kościoła świętego modli się za księdzem proboszczem i ludem Bożym, któremu przewodzi.

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD