Wronki - Parafia pw. św. Katarzyny - 28-30.05.2015

Dnia 28 maja o godz. 17.00 ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przywiózł obraz św. Józefa do parafii pw. św. Katarzyny we Wronkach. Jednak przywitanie odbyło się pół godziny później.

Ks. proboszcz Janusz Małuszek w obecności grupki wiernych, ks. wikariusza i ojca kustosza wprowadził obraz do kościoła farnego.

Następnie ks. proboszcz wygłosił fragment Ewangelii i odmówił modlitwę powitania, a ojciec kustosz odczytał list papieża Franciszka udzielającego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Po ceremonii powitania ks. proboszcz odprawił nabożeństwo majowe.

Po dwóch dniach, 30 maja w godzinach popołudniowych, ojciec kustosz ponownie przyjechał do parafii, aby przewieźć obraz św. Józefa do kolejnej stacji na szlaku peregrynacyjnym, którą było Chojno Wieś.

Święta ikona została przeniesiona do samochodu-kaplicy przez księdza proboszcza i księży wikariuszy, za którymi podążyła garstka starszych parafian, którzy wcześniej uczestniczyli w Eucharystii.

Św. Józefie najwierniejszy, módl się za kapłanami, umacniając ich gorliwość, i za wiernymi, podtrzymując w nich wiarę, nadzieję i miłość.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=34}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD