Chojno Wieś - Parafia pw. Chrystusa Króla - 30.05 - 2.06.2015

W sobotę 30 maja 2015 r. o godz. 17.00 obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. Chrystusa Króla w Chojnie Wsi.

Ks. proboszcz Paweł Pawlicki wraz z ks. rezydentem Jerzym Kozłowskim i zgromadzonymi wiernymi oczekiwali na peregrynujący wizerunek na rozwidleniu dróg nieopodal świątyni.

Po przyjeździe samochodu-kaplicy strażacy wyjęli obraz i postawili go przy figurze matki Bożej.

Ks. proboszcz i ks. rezydent ucałowali świętą ikonę, a ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przeczytał list Ojca Świętego Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Następnie strażacy w orszaku procesyjnym przenieśli obraz do świątyni. Ks. rezydent wygłosił Ewangelię, a ks. proboszcz odczytał modlitwę powitania.

O godz. 17.30 rozpoczęła się Msza św., która sprawował ks. proboszcz Paweł Pawlicki i ks. Jerzy Kozłowski. Na zakończenie Eucharystii rodziny parafii zostały zawierzone w specjalnej modlitwie-akcie św. Józefowi.

Po Mszy św. do godz. 21.00 wierni trwali na indywidualnej modlitwie przy świętym wizerunku. Następnie ojciec kustosz poprowadził modlitewne rozważania zakończone odśpiewaniem przez zgromadzony lud Apelu Jasnogórskiego.

Następnego dnia, w niedzielę, po Mszach świętych sprawowanych w kościele parafialnym ks. proboszcz wraz z ojcem kustoszem przewieźli obraz do Kaplicy „Pod dębem”, aby wierni Kościoła wypoczywający nad jeziorem mieli możność uczcić św. Józefa. Ojciec kustosz powiedział konferencje o św. Józefie, a ks. proboszcz poprowadził nabożeństwo ku czci Świętego Patrona Rodzin.

Po przewiezieniu obrazu do kościoła parafialnego do godzin wieczornych wierni indywidualnie modlili się przy peregrynującym wizerunku.

W poniedziałek o godz. 10.00 ojciec kustosz odprawił Mszę św. z udziałem osób starszych, chorych i cierpiących. Ks. proboszcz odczytał modlitwę-akt, powierzając wszystkich niosących swój krzyż św. Jozefowi. Zgromadzeni wierni przyjęli sakrament namaszczenia.

W godzinach wieczornych ks. rezydent odprawił Mszę św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin, podczas której małżonkowie odnowili swoje ślubowania. Ks. celebrans odmówił modlitwę-akt, w którym powierzył opiece św. Józefa wszystkie rodziny parafii.

We wtorek o godz. 10.00 ojciec kustosz odprawił Mszę św. , a ks. proboszcz przewodniczył ceremonii pożegnania peregrynującego obrazu.

Tego samego dnia ojciec kustosz wraz z księdzem proboszczem dwukrotnie odwiedzili ze świętą ikoną Zakład Karny we Wronkach, gdzie pasterz parafii pw. Chrystusa Króla pełni posługę kapelana. Więźniowie przenosili obraz z samochodu-kaplicy do kaplicy Zakładu Karnego i uczestniczyli w nabożeństwie ku czci św. Józefa prowadzonym przez ks. kapelana.

Następnie ojciec kustosz przewiózł obraz św. Józefa do parafii pw. św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim.

Słowa uznania należą się księdzu proboszczowi Pawłowi Pawlickiemu, który z wielkim oddaniem i zaangażowaniem pełni posługę duszpasterską w swojej parafii. Bardzo starannie przygotował peregrynację obrazu i zadbał o godny wystrój świątyni. Niezwykła jest serdeczność i życzliwość tego świątobliwego kapłana.

Niech św. Józef wyprasza ks. proboszczowi potrzebne siły do wypełniania trudnych zadań duszpasterskich, a Wspólnocie wiernych Boże błogosławieństwo i obfitość łask.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=36}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD