Oborniki - Parafia pw. św. Józefa - 12-13.06.2015

W piątek 12 czerwca 2015 r. obraz św. Józefa przybył do parafii pod wezwaniem św. Józefa w Obornikach.

O godz. 18.15 ks. proboszcz Rafał Banaszak wraz z ks. wikariuszem Jarosławem Gablerem, ks. Jakubem Turkiem, wikariuszem parafii Nawiedzenia NMP w Poznaniu, ojcem Tomaszem Wołoszynem z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, rodakiem i ks. klerykiem Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu Bartoszem Rojną, a także wierni przywitali świętą ikonę. Ks. proboszcz okadził ją i w asyście parafian wprowadził do świątyni.

Po wygłoszeniu fragmentu Ewangelii i odmówieniu modlitwy przywitania przez pasterza parafii ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przeczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

O godz. 18.30 rozpoczęła się Msza św., która sprawowali wszyscy kapłani. Ojciec Tomasz Wołoszyn wygłosił słowo Boże. Po Komunii św. rodzice ks. kleryka Bartosza Rojny odczytali modlitwę-akt zawierzenia rodzin parafii św. Józefowi. Niecodzienny i wzruszający był widok klęczącej matki i ojca odmawiających tę modlitwę i klęczącego przy nich syna, przyszłego kapłana.

Po Mszy św. o godz. 19.30 rozpoczęła się indywidualna modlitwa młodzieży i wiernych przy świętej ikonie. Młodzi parafianie w przygotowanej przez siebie modlitwie powierzyli się opiece św. Józefa. Młodzież czuwała przy peregrynującym obrazie wraz z ks. wikariuszem Jarosławem Gablerem.

O godz. 20.30 do świątyni przybyli mężczyźni na modlitwę, którą prowadziło Bractwo św. Józefa.

Od godz. 21.00 do 22.00 wierni trwali na indywidualnym czuwaniu przy świętym wizerunku.

Następnego dnia o godz. 9.00 rozpoczęła się Msza św. sprawowana przez ks. wikariusza i ojca kustosza z udziałem osób starszych i chorych, podczas której ojciec Stanisław Plewa OCD wygłosił kazanie, a później wraz z ks. proboszczem i ks. wikariuszem udzielał sakramentu namaszczenia uczestnikom Eucharystii. Na zakończenie Mszy św. ks. wikariusz odczytał modlitwę-akt zawierzenia wszystkich cierpiących parafian opiece św. Józefa.

Przed południem wierni odmówili różaniec w intencji swojej parafii i Ojczyzny oraz zaśpiewali pieśni ku czci św. Józefa.

O godz. 15.00 zebrani w świątyni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 16.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. proboszcza, którą sprawował m.in. ks. Jakub Przybylski, filipin. W Eucharystii wzięły udział dzieci obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii świętej oraz abiturienci, którzy świętowali 25. rocznicę zdania matury. Jednym z nich był ks. Jakub Przybylski, który wygłosił słowo Boże.

O godz. 17.15 rozpoczęła się ceremonia pożegnania obrazu. Ks. proboszcz w specjalnej modlitwie-akcie zawierzył parafię św. Józefowi i odmówił modlitwę dziękczynną za czas nawiedzenia świętej ikony. Po odśpiewaniu Te Deum ojciec kustosz odmówił modlitwę synodalną w intencji rodzin i przyszłych obrad biskupów w Rzymie, a następnie podziękował ks. proboszczowi Rafałowi Banaszakowi, ks. wikariuszowi Jarosławowi Gablerowi i wiernym parafii św. Józefa.

Niech św. Józef oręduje u Boga za duszpasterzami i wiernymi parafii, której jest Patronem.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=47}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD