Chludowo - Parafia pw. Wszystkich Świętych - 14-15.06.2015

W niedzielę 14 czerwca 2015 r. rozpoczęło się nawiedzenie obrazu św. Józefa w parafii pw. Wszystkich Świętych, której proboszczem jest ks. Ryszard Hoppe, werbista.

O godz. 17.00 ks. proboszcz przywitał święty wizerunek, wygłosił fragment Ewangelii i odmówił stosowną modlitwę. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji. Następnie rozpoczęło się indywidualne czuwanie wiernych przy świetym wizerunku.

O godz. 21.00 klerycy seminarium księży werbistów odśpiewali Akatyst ku czci św. Józefa i uczestniczyli wraz z wiernymi w nabożeństwie ku czci Oblubieńca Maryi.

Następnego dnia rano, o godz. 10.00, ojciec kustosz odprawił Mszę świętą dla osób starszych i chorych i wygłosił słowo Boże. Ks. proboszcz odczytał modlitwę-akt oddania wszystkich niosących swój krzyż św. Józefowi.

W południe na modlitwę przed obrazem św. Józefa zebrała się grupka dzieci, która modliła się wraz ze swoją nauczycielką.

W godzinie Miłosierdzia Bożego wierni odmówili Koronkę, po której ks. proboszcz odprawił nabożeństwo ku czci św. Józefa.

O godz. 15.30 rozpoczęła się Msza św., celebrowana przez pasterza parafii, podczas której oddał on w specjalnej modlitwie-akcie wiernych opiece św. Józefa.

Następnie ks. proboszcz pożegnał świętą ikonę, a ojciec kustosz odmówił modlitwę synodalną w intencji rodzin i październikowych obrad biskupów w Rzymie.

Niech święty Józef prowadzi do Boga księdza Ryszarda Hoppe i wszystkich wiernych parafii w Chludowie.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=49}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD