Komorniki - 23-24.01.2016

W sobotę 23 stycznia 2016 r. o godz. 17.30 obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Komornikach, której proboszczem jest ks. Adam Skrzypczak.

Wikariusz parafii ks. Jan Frąckowiak wraz z ministrantami i grupą wiernych zgromadzili się przed kościołem, aby godnie powitać świętą ikonę.

Po okadzeniu i ucałowaniu wizerunku Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przez ks. wikariusza kilku parafian wniosło obraz do świątyni. Następnie ks. Jan Frąckowiak wygłosił Ewangelię i odczytał modlitwę przywitania. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przeczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św., którą sprawował ojciec kustosz i ks. wikariusz, który wygłosił okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. do godz. 20.00 wierni indywidualnie modlili się przy świętej ikonie.

W niedzielę kapłani odprawili cztery Msze święte, po których odbywały się okolicznościowe nabożeństwa: za rodziny, za całą parafię, za dzieci i młodzież, za pracujących i szukających pracy.

O godz. 15. 00 zgromadzeni w kościele wierni odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą prowadził ks. proboszcz.

Do godz. 17.00 trwała indywidualna modlitwa wiernych, po której rozpoczęło się nabożeństwo dziękczynne za nawiedzenie obrazu św. Józefa w parafii.

Następnie miała miejsce ceremonia pożegnania świętej ikony. Wierni odśpiewali Te Deum. Ks. proboszcz odczytał modlitwę dziękczynną, a ojciec kustosz podziękował Bogu za łaskę nawiedzenia, a kapłanom i wiernym za gorliwe uczestniczenie w modlitwach i Mszach świętych.

Niech św. Józef wyprasza Boże błogosławieństwo dla ks. proboszcza Adama Skrzypczaka, ks. wikariusza Jana Frąckowiaka, ks. rezydenta Władysława Jankowskiego i dla całej Wspólnoty parafii św. Andrzeja Apostoła w Komornikach.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=119}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD