Luboń - par. pw. św. Jana Pawła II - 26-27.01.2016

We wtorek 26 stycznia 2016 r. obraz św. Józefa rozpoczął nawiedzenie parafii pw. św. Jana Pawła II w Luboniu.

O godz. 17.45. ks. proboszcz Paweł Dąbrowski przywitał świętą ikonę, całując ją i wraz z wiernymi procesyjnie przeniósł do kościoła.

Po okadzeniu świętego wizerunku wygłosił fragment Ewangelii i odmówił modlitwę przywitania. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD odczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

Po ceremonii przywitania obrazu św. Józefa rozpoczęła się Msza św., podczas której zgromadzeni w świątyni małżonkowie odnowili swoje śluby, a po Komunii św. para małżeńska odczytała modlitwę-akt zawierzenia św. Józefowi wszystkich rodzin w parafii.

O godz. 20.00 rozpoczęło się nabożeństwo w intencji rodzin parafii, które prowadził ks. proboszcz.

Następnego dnia o godz. 7.00 została odprawiona Msza św., a po niej wierni uczestniczyli w nabożeństwie ku czci św. Józefa.

Tuż przed południem ojciec kustosz odprawił Eucharystię w intencji osób chorych, samotnych i starszych. Skierował do wiernych słowo Boże i udzielił sakramentu namaszczenia chorych. Odczytał także modlitwę-akt, w której zawierzył wszystkich parafian dźwigających swój krzyż opiece św. Józefa.

Do godz. 15.00 parafianie mieli możliwość indywidualnej modlitwy przy świętej ikonie.

W godzinie Miłosierdzia Bożego wierni zgromadzili się w świątyni, aby wziąć udział w nabożeństwie ku czci św. Józefa. W sposób szczególny zanoszono modlitwy w intencji rodzin przeżywających różne problemy.

O godz. 17.00 rozpoczęła się ceremonia pożegnania obrazu św. Józefa. Wierni odśpiewali Te Deum, ks. proboszcz odmówił modlitwę-akt zawierzenia parafii św. Józefowi. Ojciec kustosz podziękował Bogu oraz duszpasterzowi parafii i wiernym za przeżyty czas peregrynacji.

Niech św. Józef oręduje we wszystkich sprawach za ks. proboszczem Pawłem Dąbrowskim i wiernymi parafii św. Jana Pawła II, wypraszając im potrzebne łaski w codziennym życiu i upiększaniu wybudowanej świątyni.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=122}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD