Luboń - par. pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego - 28-29.01.2016

W czwartek 28 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 obraz św. Józefa rozpoczął peregrynację w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu.

Ks. proboszcz Józef Majchrzak, ubrany w kapę oraz wierni przywitali święty wizerunek przed kościołem i wnieśli go do świątyni.

Następnie ks. proboszcz okadził świętą ikonę, wygłosił fragment Ewangelii i odmówił modlitwę przywitania obrazu. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przeczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św., którą sprawował ks. proboszcz i wygłosił okolicznościowe kazanie. Zgromadzeni małżonkowie odnowili swoje śluby, a wybrana para małżeńska przeczytała modlitwę-akt zawierzenia wszystkich rodzin w parafii opiece św. Józefa. Ojciec kustosz pełnił posługę konfesjonału.

Bezpośrednio po Eucharystii miało miejsce modlitewne czuwanie różnych grup działających w parafii przy świętej ikonie zakończone o godz. 20.00 Apelem Jasnogórskim.

Następnego dnia o godz. 8.00 została odprawiona Msza św. o św. Józefie.

Przed południem ojciec kustosz sprawował Najświętszą Ofiarę w intencji chorych, samotnych i starszych. Skierował do nich okolicznościowe słowo Boże i udzielił wraz z ks. proboszczem i ks. wikariuszem Jarosławem Kłupsiem sakramentu namaszczenia chorych. Odmówił również modlitwę-akt zawierzenia wszystkich cierpiących w parafii św. Józefowi.

W południe rozpoczęło się spotkanie dzieci ze św. Józefem w jego peregrynującym wizerunku. Prowadził je ks. wikariusz.

Następnie rozpoczęło się czuwanie członków Wspólnoty Żywego Różańca.

O godz. 15.00 ks. proboszcz odprawił nabożeństwo ku czci św. Józefa i odmówił modlitwę-akt zawierzenia całej parafii opiece Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

Po południu rozpoczęła się Msza św. sprawowana przez ks. proboszcza, po której nastąpiła ceremonia pożegnania obrazu św. Józefa. Wierni odśpiewali Te Deum, a wybrana para małżeńska odmówiła modlitwę dziękczynną za nawiedzenie obrazu w parafii. Ojciec kustosz podziękował Bogu za przeżyty czas peregrynacji, a ks. proboszczowi, ks. wikariuszowi i wiernym za przygotowanie i uczestniczenie w niej. Następnie święta ikona została przeniesiona do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef oręduje w niebie za duszpasterzami i wiernymi parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Luboniu.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=124}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD