Wiry - pw. św. Floriana - 29-30.01.2016

W piątek 29 stycznia 2016 r. o godz. 17.30 rozpoczęło się nawiedzenie obrazu św. Józefa w parafii pw. św. Floriana w Wirach. Ks. kanonik Kazimierz Szachowicz, proboszcz parafii, ubrany w kapę, i ks. Józef Przekop, chrystusowiec wraz z wiernymi przywitali święty wizerunek przed kościołem. Po przeniesieniu obrazu św. Józefa do świątyni duszpasterz parafii okadził go, wygłosił fragment Ewangelii i odmówił modlitwę przywitania. Ojciec kustosz Stanisław Plewa OCD przeczytał list papieża Franciszka, który błogosławi wszystkim uczestnikom peregrynacji.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św., która sprawował ks. proboszcz, a okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Józef Przekop. Ojciec kustosz pełnił posługę konfesjonału.

Podczas Eucharystii małżonkowie odnawiali swoje śluby i jedna z par małżeńskich odczytała modlitwę-akt zawierzenia rodzin w parafii św. Józefowi. Liturgię Mszy św. ubogacił pięknym śpiewem pieśni religijnych chór parafialny Francesco, który prowadzi Arkadiusz Klenczak.

Niecodzienny jest fakt istnienia w parafii bardzo dużej grupy dzieci i młodzieży należących do Liturgicznej Służby Ołtarza. Ponad siedemdziesiąt młodych osób w różnym wieku pełni funkcje ministrantów i lektorów, pozostając pod opieką charyzmatycznego Pana Mariana Adamskiego.

Następnego dnia o godz. 9.00 ks. proboszcz wraz z ojcem kustoszem odprawił Mszę św. o św. Józefie.

Po zakończeniu Eucharystii aż do godz. 16.30 wierni mieli możliwość indywidualnej modlitwy przy świętej ikonie. Następnie duszpasterz parafii prowadził nabożeństwo ku czci Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.15. rozpoczęła się ceremonia pożegnania obrazu św. Józefa. Ks. proboszcz odmówił modlitwę-akt zawierzenia parafii św. Józefowi, a przedstawiciel Wspólnoty wiernych modlitwę dziękczynną za nawiedzenie świętego wizerunku. Po odśpiewaniu uroczystego Te Deum ojciec kustosz podziękował Bogu za łaskę peregrynacji, a kapłanom i wiernym za trud organizacji czasu nawiedzenia i modlitwę. Po zakończonej ceremonii obraz św. Józefa został przeniesiony do samochodu-kaplicy.

Niech św. Józef wspiera Czcigodnego ks. proboszcza Kazimierza Szachowicza i wiernych parafii św. Floriana w Wirach w budowaniu Królestwa Bożego na ziemi.

{phocagal-lery view=categories|categoryid=125}

OO. Karmelici Bosi, Sanktuarium Świętego Józefa w Poznaniu, ul. Działowa 25

Kustosz peregrynacji o. Stanisław Plewa OCD